39. ročník atletické soutěže školních družstev pořádá ČAS

Pořadatel

Tomáš ​Staněk patronem 38. ročníku

9. 7. 2019 - novinka

V září tohoto roku odstartuje již 38. ročník tradiční soutěže Středoškolský atletický pohár. Jeho novým patronem se stal koulař Tomáš Staněk.

Tomáš ​Staněk patronem 38. ročníku

Středoškolský pohár je soutěž určená pro studenty středních škol a víceletých gymnázií. Každé družstvo čítá maximálně dvanáct chlapců nebo dívek. Hoši závodí v disciplínách: 60 m, 400 m, 1500 m, dálka, výška, koule a štafeta 4x 200 m. Děvčata změří své síly na 60 m, 200 m, 800 m, v dálce, výšce, kouli a štafetě na 4x 200 metrů. Letošní roční se týká studentů narozených v letech 2000-2004.

Loni doznal Středoškolský pohár výrazných změn, jelikož se finálový závod konal pod střechou v ostravské hale. Stejně tomu bude i letos. Soutěž odstartuje v září okresními koly a vyvrcholí 5. 12. právě v hale v Ostravě.

Středoškolský pohár má také nového patrona. V minulosti plnili tuto roli dlouhodobě desetibojař Tomáš Dvořák a oštěpařka Barbora Špotáková. V roce 2017 na ně navázal tyčkař Jan Kudlička a podporovala mladé atlety překážkářka Denisa Helceletová (dříve Rosolová). Letošním patronem se stal koulař Tomáš Staněk, tedy muž, který je národním rekordmanem v hale i venku s výkony za 22 metrů. Zároveň je také medailistou z halového mistrovství světa v roce 2018 a evropských halových šampionátů v letech 2017 a 2019. „Zúčastnil jsem se slavnostního předávání v ostravské hale už v loňském roce a přijde mi skvělé, že se do soutěže zapojí i studenti, kteří nedělají atletiku závodně a o to větší šance je, že se to někomu zalíbí a začne se jí věnovat. Myslím, že je dobře, že se finálový závod přesunul do haly, jelikož výkony nemůže ovlivnit nepříznivé počasí, což by mohlo zkazit celkový dojem ze závodu. Na ostravské finále se těším,“ vzkazuje nový patron. 

Další novinky