41. ročník atletické soutěže školních družstev

Pořadatel

Středočeské krajské finále opanovala Gymnázia z Poděbrad a Čáslavi

10. 10. 2018 - novinka

Další krajské finále proběhlo ve středočeském Kolíně. Z přímého postupu do celorepublikového finále se radovali chlapci z Gymnázia Jiřího z Poděbrad a děvčata z Gymnázia v Čáslavi.

Mezi chlapci byl souboj o celkové prvenství velmi těsný až do samotného konce. Nejvíce bodů nakonec posbírali atleti z Gymnázia Jiřího z Poděbrad, kteří jich na své konto nastřádali 9234. Jen o pět bodů zpět zaostali reprezentanti Gymnázia J. S. Machara se sídlem v Brandýse nad Labem. Třetí skončila SOŠ a SOU dopravní Čáslav (8225 b.).

V kategorii dívek bylo celkové pořadí jednoznačnější. Vyhrály atletiky z Gymnázia a SOŠ Čáslav se ziskem 8951 bodů. Druhou příčku obsadily závodnice z Gymnázia J. S Machara (8350 b.) a třetí byly studentky z příbramského gymnázia (8272 b.).

Velmi zajímavý souboj předvedli na šedesátce účastníci letošního juniorského světového šampionátu v Tampere Štěpán Hampl a Ladislav Töpfer. Zvítězil prvně jmenovaný v kvalitním čase 6.92. Töpfer zaběhl 6.97. V závodě na 400 metrů si oba borci pořadí prohodili. Zde jednoznačně vyhrál Töpfer za 49.34. Hampl proběhl cílem v čase 51.53. Mezi dívkami si připsala dvě sprinterská prvenství Agáta Kolingerová, když vyhrála šedesátku (7.90) i dvoustovku (25.14). Zaznamenání hodný výkon 17.24 předvedl v koulařském kruhu Vojtěch Korel.