41. ročník atletické soutěže školních družstev

Pořadatel

SAP zná další finalisty

4. 10. 2018 - novinka

Další krajská kola Středoškolského atletického poháru proběhla ve Zlínském, Jihomoravském a Olomouckém kraji.

Zlínský kraj

Krajské finále Zlínského kraje hostilo Uherské Hradiště. V kategorii chlapců posbírali nejvíce bodů atleti z Gymnázia Uherské Hradiště (9277) a mohou se tak těšit na finálovou účast. Druhá skončila SPŠS Vsetín (8500 b.) a třetí byli borci ze SŠ-Copt Kroměříž (8344).

Mezi dívkami kralovaly studentky zlínského gymnázia se ziskem 8319 bodů před soupeřkami z Gymnázia Uherské Hradiště (8309 b.) a SOŠ a gymnázia Staré Město (7572 b.).

Co se týká individuálních výkonů, mezi chlapci vyčnívali atleti z Uherského Hradiště. Velmi kvalitní byl závod na 400 metrů, kde zvítězil Tomáš Zajíc za 49.52 před Jakubem Majerčákem (49.98). V dálkařském sektoru zvítězil další domácí borec Ondřej Budař za 660. V kategorii dívek se postarala o nejkvalitnější výkon zlínská koulařka Blanka Tomášková, jejíž náčiní dopadlo na 15.18.

Jihomoravský kraj

Krajské finále Jihomoravského kraje se uskutečnilo v Břeclavi. Z postupu do celorepublikového finále v ostravské hale se mohli radovat chlapci z břeclavského gymnázia. Jejich bodový součet činil 8541. Druhá skončila Bezpečnostně právní akademie Brno (8433 b.) a třetí příčku obsadili atleti z Gymnázia Karla Polesného ve Znojmě (8405 b.).

Gymnázium Břeclav bylo nejúspěšnější také mezi děvčaty. Jeho zástupkyně získaly 8457 bodů a jasně zvítězili před sokyněmi z Gymnázia Blansko (7934 b.) a Bezpečnostně právní akademie v Brně (7739 b.).

Ve sprintech se blýskla dvěma triumfy Leona Marečková, která vyhrála šedesátku (8.14) i dvoustovku (26.12). V dálkařském sektoru předvedl nejdelší pokus Lukáš Kubát (656). V tom výškařském zase kralovala Anna Bravencová za 168 centimetrů. V kouli jasně dominovala Leona Vargová výkonem 13.61.

Olomoucký kraj

Šumperk byl hostitelem krajského finále Olomouckého kraje. Postup do prosincového finále si zajistili atleti a atletky z místního gymnázia, které je pravidelným účastníkem celorepublikového finále toto soutěže. Chlapci z Gymnázia Šumperk posbírali celkem 9197 bodů a jednoznačně zvítězili před přerovským gymnáziem (8777 b.) a Gymnáziem Olomouc – Hejčín (8431 b.).

Šumperské gymnazistky vyhráli se součtem 8902 bodů. Druhé skončily atletky z Gymnázia Olomouc – Hejčín (8059 b.) a třetí příčku obsadily studentky Církevního gymnázia německého řádu (7647 b.).

Individuálně se dařilo Krištofu Pospíšilovi, který vyhrál šedesátku (7.28) a dálku (659). Dva triumfy si mezi děvčaty připsala Eva Kubíčková, která ovládla jak závod na 60 metrů (7.74), tak i dvoustovku (26.41).