40. ročník atletické soutěže školních družstev pořádá ČAS

Pořadatel

Krajské finále v Ústeckém kraji se zapíše do historie jako jedno z nejdramatičtějších

8. 10. 2019 - novinka

O vítězi soutěže chlapců rozhodlo pouhých jedenáct bodů a o zisku bronzových medailí dokonce jediný bod. Z postupu do republikového finále se raduje domácí Gymnázium Jateční z Ústí nad Labem. Hoši ze SPŠ v Chomutově skončili znovu na druhém místě.

Krajské finále v Ústeckém kraji se zapíše do historie jako jedno z nejdramatičtějších

Závod děvčat rozhodl až závěrečný běh na osm set metrů, když za lounské gymnázium běžely dvě mistryně republiky Petra Helebrantová a Zuzana Porubčanová. Lounská děvčata jsou po polovině všech krajských kol zatím druhá v České republice a Petra Helebrantová průběžně se čtvrtým nejlepším bodovým ziskem. Vítězná družstva postupují do republikového finále, které se uskuteční na začátku prosince v Ostravě.

Krajského finále v Ústí nad Labem se zúčastnilo po delší době kompletní sestava osmi družstev chlapců a osmi družstev dívek. Každý okres kraje měl zastoupení v obou kategoriích. V každé kategorii startovalo jedno družstvo na divokou kartu. Finále uspořádal Athletic club Ústí nad Labem. Při úvodním nástupu byla představena družstva a jejich hlavní opory. Měření časů zajišťoval tým měřičů z USK Ústí kamerou ALGE.

Zajímavé srovnání nabízí průměr pěti nejlepších výkonů v každé disciplíně. Úroveň soutěže byla výrazně vyšší než v minulém ročníku. Soutěž děvčat byla nejkvalitnější za posledních sedm let. Hned v pěti disciplínách byla posunuta hodnota průměru na vyšší úroveň. V letošním roce zářila především Petra Helebrantová z Gymnázia Louny na trati 800 metrů a Kateřina Zábojníková z Gymnázia Litvínov ve vrhu koulí.

Mirek Vachuta

Další novinky