41. ročník atletické soutěže školních družstev

Pořadatel

Krajské finále v Pardubicích ovládli místní gymnazisté

2. 10. 2018 - novinka

V úterý 25. září proběhlo Krajské kolo Středoškolského atletického poháru pro pardubický kraj. Právě město perníku hostilo družstva, která usilovala o postup do celorepublikového finále.

V kategorii chlapců posbírali nejvíce bodů studenti pardubického gymnázia Mozartova (8477 b.) a zajistili si tak přímý postup do ostravského finále. Druhý skončili atleti z Gymnázia Pardubice, Dašická (8367 b.) a třetí příčku obsadila VS3 a VOŠ MU Moravská Třebová (8351 b.).

Také mezi dívkami byli nejlepší atletky Gymnázia Mozartova, Pardubice, která překonala dokonce devítitisícovou hranici (9076 b.). Druhé byly dívky z Gymnázia Pardubice, Dašická (7671 b.) a třetí reprezentantky VSŠ a VOŠ MU Moravská Třebová (6963 b.).

Vítěznému chlapeckému týmu výrazně pomohl k postupu vícebojař Lukáš Kuthan. Účastním loňského juniorského evropského šampionátu vyhrál kouli (13.99) i dálku (612). Solidní výkon 50.82 předvedl na čtvrtce Marin Bina. Z děvčat se blýskla na šedesátce Amálie Nováková, která jako jediná stlačila svůj čas pod osm vteřin (7.96).