42. ročník atletické soutěže školních družstev

Pořadatel

Jižní Morava už zná postupující

14. 10. 2019 - novinka

Ve druhé polovině září a na začátku října proběhly na Jižní Moravě okresní kola Středoškolského atletického poháru pro rok 2019. Soutěže se zúčastnilo celkem 66 družstev chlapců a děvčat, které do boje o postup do krajského kola této soutěže vyslaly střední školy ze všech okresů Jihomoravského kraje s výjimkou okresu Hodonín.

Jižní Morava už zná postupující

 V šesti okresních kolech tak startovalo dohromady téměř 400 středoškoláků a středoškolaček. Více než třetina všech účastníků z celého kraje startovala na městském kole v Brně na stadionu Pod Palackého vrchem. Solidní účast byla zaznamenána i na okresních kolech v Blansku a v Tišnově (Brno-venkov).

Krajské finále se uskutečnilo 8.10. na stadionu TJ Lokomotivy Břeclav za účastni všech vítězů okresních kol. První místo v kategorii dorostenců vybojovalo družstvo Bezpečnostně právní akademie z brněnského Nového Lískovce. Zlaté medaile a krásný pohár za vítězství v kategorii děvčat putuje také do Brna, a to zásluhou družstva Gymnázia na třídě Kapitána Jaroše. Obě družstva jsou prozatím na místech zajišťující postup do celostátního finále, které se uskuteční, stejně jako v loňském roce, v ostravské atletické hale.

Další novinky