40. ročník atletické soutěže školních družstev pořádá ČAS

Pořadatel

Jak probíhala okresní kola v Olomouckém kraji?

2. 10. 2019 - novinka

V roce 2019 proběhla okresní kola Středoškolského atletického poháru ve všech pěti okresech Olomouckého kraje.

Jak probíhala okresní kola v Olomouckém kraji?

V okrese Olomouc se základní kolo soutěže konalo v termínu 17. 9. 2019 na stadionu TJ Lokomotiva za účasti 8 družstev chlapců a 6 družstev dívek. V loňském roce se okresní kolo v Olomouci neuskutečnilo, z důvodu rekonstrukce atletického stadionu. Nyní však na novém povrchu proběhlo okresní kolo za ideálního počasí a dokonce s účastí několika mládežnických reprezentantů ČR v čele s Evou Kubíčkovou z AK Olomouc, finalistkou EYOF 2019 v běhu na 100m. Závody proběhly na organizačně vysoké úrovni. V soutěži dívek i chlapců zvítězilo družstvo Gymnázia Čajkovského s 8060 resp. 8588 body.

V okrese Prostějov proběhlo okresní kolo v termínu 18. 9. 2019 na stadionu ZŠ Jana Železného. Okresního kola se zúčastnilo 6 družstev chlapců a 4 družstva dívek. Účast byla tedy obdobná jako v předchozích letech. Kvalitativně však družstva měla o něco menší úroveň než v ostatních okresech. V chlapcích zvítězilo družstvo Obchodní akademie Prostějov s 7040 body a v dívkách družstvo RG Prostějov s 6766 body.

V okrese Šumperk proběhly závody v termínu 18. 9. 2019 na stadionu TJ Šumperk. Závodů se zúčastnilo 6 družstev chlapců a 4 družstva dívek. Účast na tomto okresním kole byla o něco nižší než v předchozích letech. Nicméně nechyběla opět favorizovaná družstva Gymnázia Šumperk, která jsou pravidelnými účastníky Republikových kol. V obou kategoriích zvítězila podle předpokladů družstva Gymnázia Šumperk. V dívkách za 8243 bodů a v chlapcích za výborných 8744 bodů.

V okrese Jeseník se okresní kolo uskutečnilo v termínu 18. 9. 2019 na hřišti ZŠ Jeseník-Nábřežní. Je znát, že v celém okrese neexistuje jediný atletický klub či oddíl. Závodů v Jeseníku se zúčastnily 3 družstva dívek a 4 družstva chlapců. V obou kategoriích zvítězilo družstvo Gymnázia Jeseník. Kvalitních výkonů dosahovali závodníci zejména ve vytrvalostních bězích.

Posledním okresním kolem v Olomouckém kraji bylo kolo v Přerově. Závody se uskutečnily v termínu 24. 9. 2019 na stadionu SK Přerov 1908 za účasti 4 družstev chlapců a 5 družstev dívek. Úroveň závodů však byla vynikající a vítězná družstva překonala hranici 8 tisíc bodů. V chlapcích zvítězilo družstvo Gymnázia Jakuba Škody Přerov (8535 bodů) a v dívkách reprezentantky z Obchodní akademie Přerov (8008 bodů).

Po dohodě s organizátory v jednotlivých okresech byl určen postupový klíč na krajské finále. Do krajského kola postoupila první dvě družstva z jednotlivých okresních kol plus další dvě družstva na divokou kartu podle počtu bodů 12 družstev. Krajské finále proběhlo v termínu 1. 10. 2019 v Olomouci na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc.

Další novinky