41. ročník atletické soutěže školních družstev

Pořadatel

Finálový účastníci SAP téměř kompletní

8. 10. 2018 - novinka

V dalších třech krajích proběhla krajská finále Středoškolského atletického poháru. Své postupující do celorepublikového klání znají v Plzeňském kraji a na Vysočině.

Plzeňský kraj

Domažlice hostily plzeňské krajské finále. Mezi chlapci posbírali velice solidní bodový součet 8749 bodů borci ze SPŠ Strojní a SOŠ prof. Švejcara a s přehledem si zajistili postup do celorepublikového finále. Druzí skončili gymnazisté ze Stříbra (8330 b.) a na pomyslné stupně vítězů se vešli ještě atleti z klatovského gymnázia (8305 b.).

Kategorii dívek ovládly atletky domažlického gymnázia, které získaly 7901 bodů. O sto bodů méně vybojovala SPŠ Strojní a SOŠ prof. Švejcara. Třetí byly gymnazistky ze Stříbra (7735 b.).

Individuálně se blýskl Michal Forejt, jenž vyhrál soutěž koulařů skvělým výkonem 17.73. Hned dva triumfy na dráze si připsal Jakub Davidík, který vyhrál čtvrtku (51.38) i patnáctku (4:05.10).

Vysočina

Krajskému finále na Vysočině jasně vládli studenti z gymnázia v Třebíči, kteří ovládli obě kategorie. Mezi chlapci získali třebíčští 8441 bodů a neohroženě zvítězili přes osm tisíc se dostali ještě druzí atleti ze SPŠ a SOU Pelhřimov (8077 b.) a reprezentanti ze SŠPTA Jihlava (8006 b.).

Dívky z gymnázia v Třebíči byly ještě dominantnější, když vyhrály se součtem 8418 bodů před gymnazistkami z Chotěboře (7512 b.) a Jihlavy (6439 b.).

Výraznou individuální stopu zanechala Klára Bažoutová, která vyhrála sprint na 200 metrů (26.54) a přemožitelku nenašla ani v dálkařském sektoru (565). Zajímavý výškařský souboj předvedli David Novák a Adam Vaš. Oba zdolali shodně 186 centimetrů.