38. ročník atletické soutěže školních družstev pořádá ČAS, MŠMT a AŠSK

Pořadatel

Chceme, aby byla soutěž co nejhezčí, hodnotí uplynulý ročník Vít Rus

25. 10. 2017 - novinka

Před dvěma týdny si nejsilnější týmy rozdělily tituly Středoškolského poháru 2017. Vít Rus, vedoucí oddělení mládeže Českého atletického svazu, nám prozradil, jak byl letos spokojený s organizací soutěže a na čem se pořadatelé a ČAS ještě chystá pracovat.

Chceme, aby byla soutěž co nejhezčí, hodnotí uplynulý ročník Vít Rus

„Z pohledu funkcionáře svazu, který má organizaci této soutěže na starost, hodnotím tento ročník velmi pozitivně. Ať už všechny základní kola na okresech, krajská finále, nebo republikové finále v Břeclavi, které beru jako takovou třešničku na dortu,“ řekl v rozhovoru těsně po finále v Břeclavi Vít Rus za Český atletický svaz.

Ve všech ještě silně rezonovalo republikové klání. V Břeclavi nakonec vyšlo i počasí, i když to ze začátku vypadalo dramaticky. „Našlo se tady hned několik zajímavých výkonů. Myslím, že tradice takové soutěže naznačuje, že má opodstatnění a měla by se pořádat i do budoucna. Měli bychom ji rozvíjet tak, aby se jí mohlo zúčastňovat co nejvíc středoškoláků,“ vyhodnotil Rus.

Pořadatelé se snaží každým rokem vylepšovat podmínky soutěže a závody zatraktivnit nejen pro mladé atlety, ale i pro učitele. „Nechci hovořit o žádných razantních změnách. Určitě bychom rádi do budoucna vyladili formát této soutěže tak, aby vyhovoval co nejvíce všem potřebám,“ řekl.

Na poradě před finále se diskutovala různá témata se zástupci postupujících škol, učiteli, tělocvikáři a dalšími zúčastněnými.

„Probírali jsme jednotlivá témata a dotazy. Určitě je pořád co zlepšovat. V letošním ročníku jsme poprvé použili elektronické přihlášky, takže tam jsme měli několik podnětných připomínek, kterým se snažíme vyhovět,“ prozradil vedoucí oddělení mládeže Českého atletického svazu ČAS a dodal: „Také jsem rád, že se pedagogové učí pracovat se systémem atletické kanceláře a věřím, že to v budoucnu bude fungovat dobře a budou to považovat za samozřejmost. Takže tady jsou body, na kterých je potřeba pracovat a také zpropagovat tuto soutěž co nejvíc, aby byla co nejhezčí a všichni se na ni těšili. Pořadatelé i děti,“ uzavřel Vít Rus letošní ročník v Břeclavi.

Další novinky